Kalın ve Deforme Tırnak Bakımı

kalin-ve-deforme-tirnak

Kalın ve Deforme Tırnak Bakımı

İlk olarak deforme tırnak sorunu olan hastanın tırnak yatakları kontrol edilecek ve kendisi için en uygun tedavi yöntemi devreye giriyor olacaktır. Aynı zamanda deforme tırnak bozukluğunda zaman zaman ortaya çıkan mantar sorunları da var ise çözüm bulunulacak ve tam bir tespit yapılarak kişinin görsel olarak yeniden tırnaklarına en mükemmel şekilde ulaşılması sağlanacaktır.

Tırnakta meydana gelen yamukluklar, tırnağın kalınlaştırılması, tırnak yatağının bozulması gibi sorunlar temizlenmek üzere kişi bakıma alınır ve acısız yöntemler ile deforme tırnak bakımı yapılmaya başlanır.

Deforme tırnak bakımı tedavisi sırasında amaç tırnağı özel saydam haline getirmek olacaktır. Özel bir jel yardımı ile yapılan tedavi sürecinde hem mantar enfeksiyonlarının önüne geçilmekte, hem de tırnak yatağı en iyi şekilde korunmaktadır. Jel yardımı ile tırnağın normal halinde uzaması hedeflenecek ve zaman zaman bu uygulama jelin yenilenerek tedavi süreci boyunca kontrol altına tutulması gerekecektir. Tırnak bir uçtan bir uca sağlıklı bir şekilde ilerleyene kadar kontrolleri yapılır ve deforme tırnak bakımı başarıya ulaşarak hasta iyileşmiş bir şekilde klinikten ayrılır.

Dikkat edilmesi gereken tek ayrıntı ise tırnaklarda oluşan sorunların zaman zaman kendini tekrar etme özelliğidir. Bu sebeple tırnaklarınızda ki deforme sonuçlar sona erdiğinde bile düzenli olarak el ve ayak tırnak bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmalı ve gerekli bakımlar ile önlemlerinizi her zaman almalısınız. Kliniğimizde sizlere her zaman yeni teknikler ile en başarılı sonuçlar sunmak için var gücümüz ile çalışıyor ve hijyenik ortamlar ile kendinizi daha rahat hissetmenize önem veriyor olacağız.

Uzmanımıza Danışın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı bekliyoruz. Uzman ekibimizden ücretsiz randevu almak için tıklayın.

Ayak sağlığınızı ertelemeyin. Ücretsiz randevunuz için bizi arayın.

WhatsApp chat