Nasır Bandı Kullanımı, Gebelikte, Çocuklarda ve Bebeklerde Nasır

Nasırınız olduğunu fark ettiğinizde, ilk olarak nasır bandı kullanıldığını fark ettim. Bana gelen hastalarımda nasır bandının yanlış kullanıldığını ve sonunda da daha kötü sonuçlar alındığını fark ettim. Nasır bantlarını, nasırınızın boyutuna göre almanız çok önemli. Küçük bölgede olan nasırınızın üzerine büyük nasır bandı kullandığınızda sağlıklı derinizin zarar gördüğünü, nasır bandını kaldırdıktan sonra fark ediyorsunuz. Sağlıklı derinizin zarar görmesi virüslere ve bakterilere açık hale gelmesine neden oluyor. Sağlıklı deri hasar gördüğünde küçük bölgede olan nasırınızın daha da büyümesine sebep olabilir. Bu nedenle bilinçsiz nasır tedavi yöntemleri daha büyük problemler yaşamanıza neden olabilir.

Gebelikte Nasır

Nasır normal dönemde görüldüğü gibi gebelik döneminde de görülür. Gebelik döneminde kilo alma ve ödem oluşması sonucu nasır görülmesi olasıdır. Tüm özellikleri Nasır olan normal yetişkinlere benzerdir. Önemli olan nasır tedavisinde bebeğe zarar vermeyecek anne sütünü bozmayacak ilaçları tercih etmektir bunun dışındaki özellikler değişmez.

Çocuklarda ve bebeklerde nasır görülür mü?

Nasır bebeklerde ve çocuklarda da yetişkinlerde olduğu gibi görülebilir. Nasır tanı tedavisi belirtileri yine yetişkinlere benzer. Sadece nasır tanı ve tedavisinde kullanılan ilaçlar, dozlar ve testler değişiklik gösterebilir. Nasır çocuklardaki tanısında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konmalıdır. Çocuklarda görülen Nasır genelde daha hafif seyreder ve zamanla tam düzelebilir.Bir cevap yazın

WhatsApp chat