slider_message_bg_o

Podolog Şeyma Gümüş Kimdir?

Şeyma Gümüş, 11 Aralık 1985’te İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve liseyi İstanbul Fatih’te tamamladı. Eskişehir Üniversitesi’nde iki yıl Halkla İlişkiler Bölümü’nü okudu ve Onur Belgesi alarak, 4 yıllık İktisat Bölümü lisansını tamamladı. 19 yaşında Güzellik Uzmanlığı yaparak çeşitli kozmetik firmalarında cilt problemlerinin çözümüne yönelik ürünleri tanıttı. Güzellik uzmanlığı bilgisini genişletmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, 1 yıllık eğitimini tamamlayarak Estetisyen oldu. Estetik plastik cerrahları ile birlikte çalışarak doktorlarını asiste etti. Halkla İlişkiler ve İktisat mezunu olduktan sonra Estetisyenlik kariyerine devam ederken, doktorları ile birlikte estetik merkezlerindeki hastalara danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Türkiye’de Podoloji (Ayak Sağlığı Bilimi) alanınındaki eksikliği fark ederek, bu alana yönelmiş olup, hem klinik çalışmalarını hem de akademik çalışmalarını yürütmeye başladı. 2014’te Maya Akademi anlaşması (MEB) ile birebir özel Podoloji eğitimi aldı. Podoloji bölümünde eğitimini ilerletmek amacı ile Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Bölümünü okudu ve ikincilik derecesine hak kazanarak eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Mesleki alanını çeşitli eğitim, kongre ve sempozyumlarla desteklemeye devam etmekte ve geliştirmektedir. İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimine devam etmektedir. 2015 yılında Podoloji ve Sterilizasyon Ünitesi’ni faaliyete geçirdi. Halihazırda İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Estefoot El ve Ayak Bakım Merkezi‘nin kururusu olarak danışanlarına hizmet vermektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı bekliyoruz. Uzman ekibimizden ücretsiz randevu almak için tıklayın.

Ayak sağlığınızı ertelemeyin. Ücretsiz randevunuz için bizi arayın.

WhatsApp chat